تصویر چراغ تریمو با تکنولژی دارکلایت صنایع روشنایی نورانه

دارکلایت (نور پنهان)

نورپردازی‌ که چشم را آزار نمی‌دهد و به محیط حـــال و هوایی طبیعی‌ می‌بخشد.

دارکلایت (نور پنهان) به نوری گفته می‌شود که آن ‌قدر از منبع تولیدکننده‌اش جداست که به سختی می‌توان منبع نور را پیدا کرد.

در اصل نور را می‌بینید، اما منبع آن را نه، مگر اینکه مستقیم زیر منبع نور بایستید و به آن نگاه کنید. این نور به فضا حال و هوای طبیعی‌تری می‌بخشد، چرا که قادر به دیدن منابع نوری مصنوعی نیستید، از این رو این‌گونه نورپردازی‌ها برای چشم آزاردهنده نیست.

به جای اینکه محیط‌های روشن و مملو از نور داشته باشیم، با استفاده از نورهای پنهان می‌توانیم نورپردازی ملایمی ایجاد کنیم که در آن کسی به‌راحتی متوجه نشود که نور‌ها از کجا می‌آیند. با کمک این نورپردازی‌های ملایم، به‌ویژه در کنار نورهای غیرمستقیم می‌توان فضایی با نوری طبیعی و خوشایند ایجاد کرد. چارۀ این کار استفاده از نورهای پنهان است.

میدان دید عادی در نمودار زیر نشان داده شده است. ناحیۀ مرکزی ناحیه‌ای را نشان می‌دهد که چشم تصویر هر شی به واضح‌ترین شکل ممکن می‌بیند. هر فرد معمولی ​​دارای دید افقی محیطی تقریباً 90 درجه است. درحالی‌که دید عمودی محیطی افراد کمتر از 60 درجه است.

دیاگرام عملکرد چراغ های دارک لایت مانند چراغ بدون لبه تریمو - نورانه

در شکل زیر شخص A لامپ و درنتیجه منبع نور را نمی‌تواند ببیند، پس در این حالت مشکل خیرگی وجود ندارد. شخص C خارج از مسیر پرتوی نور یعنی بعد از حد نور پنهان ایستاده است و حتی اگر قادر به دیدن لامپ باشد، نمی‌تواند منبع نور را با قطعیت تشخیص دهد. شخص B می‌تواند لامپ و نوری با شدت ملایم را ببیند. این نور به گونه‌ای محدود شده است که موجب خیرگی‌های بالاتر از حد زاویه خیرگی بالقوه نشود.

تکنولوزی دارکلایت ( نور پنهان) مربوط به چراغ تریمو

هر یک از تجهیزات روشنایی را تنها زمانی می‌توان در دستۀ «نورهای پنهان» جای داد که شرایط حد نور پنهان را داشته باشند، یعنی در زوایای دید بیشتر از 60 درجه درخشندگی آن کمتر از cd/lm2 200 باشد.

محصولاتی که در طراحی آنها از تکنولوژی دارکلایت استفاده شده است.

Trimo

چراغ دانلایت بدون لبه تریمو

61_Trimo_circle_02
چراغ دانلایت خطی لنزا صنایع روشنایی نورانه

LENZA

چراغ دانلایت خطی

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم

شما باید وارد شوید تا دیدگاه خود را ارسال نمایید.